Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võrumaa jalgpalli

Trükist on ilmunud Võrumaa jalgpalli 90 aasta pikkust ajalugu kokku võttev raamat „Künklik teekond. 90 aastat Võrumaa jalgpalli”, mille koostas Võrumaa spordiportaali vsport.ee toimetaja Priit Lööper.

448 lehekülje paksuses raamatus on ligi 600 pilti ja 200 Võru jalgpalluri lühielulood, sealt leiab ka statistikat ja muud huvitavat.

Võrumaa jalgpalliajalugu sai alguse 5. septembril 1926, kui avati Võrus Roosi tänava ääres asuv spordiväljak. Seal peeti kohe ka esimene ametlik vutimatš Võrus. „Seda päeva võibki pidada Võrumaa jalgpalli sünnipäevaks ja pika teekonna alguspunktiks,” sõnas Lööper.

Sel künklikul teekonnal on tema sõnul rühitud nii tõusujoones kui ka kivina mäest alla veeretud. Raamatus tuleb juttu Võrumaa jalgpalli omaaegsetest kuldaegadest, kui siinne meeskond Eestis kümne parema sekka jõudis, selle ala hääbumisest Nõukogude okupatsiooni aastatel, uuestisünnist pärast Eesti taasiseseisvumist ning lootusrikkast hetkeseisust.

Raamatus tutvustatakse kunagisi, nüüdseks unustuse hõlma vajunud vutimehi eesotsas Eesti koondisse jõudnud Aleksander Kõssi ja Boris Riisikuga, aga ka hiljutisi ja praegusi paremaid Võrumaa jalgpallureid.

Lõunaeestlane

Viimased uudised