Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa aasta isa Tarmo Mõttus perega, vasakul maavanema kohusetäitja Eveli Kuklane. Foto: Margus Muts

Eile Võru Kandles toimunud isadepäeva kontsert-aktusel andis maasekretär maavanema ülesannetes Eveli Kuklane üle Võrumaa aasta isa tiitli kolme lapse isale Tarmo Mõttusele.

Perekond Mõttus elab Võru linnas. Aasta isa kandidaadiks esitas Tarmo tema kolme lapse nimel vanim tütar Mari-Liis. Laste ja kaasa Gerty sõnul on perekond Tarmo jaoks elus kõige olulisem.

Lapsed ise peavad oma isa juures tähtsaks aga seda, et ta on lausa kadestusväärne suhtleja, kes nakatab kõiki oma rõõmu ja töökusega. Tarmo investeerib kogu oma vaba aja selleks, et olla parimaks isaks ja heaks eeskujuks oma lastele. Laste jaoks on ta alati olemas. Talle võib usaldada kõik oma mured ning alati on tal nendele lahendus varuks. Ta on ka väga hea laulja ning kitarrimängija.

Tarmo üheks suurimaks kireks on aga kindlasti sport. Alates 2005. aastast on ta tegelenud hobi korras rattaspordiga. Tänaseks on Tarmo oma võistlusklassis täiesti arvestatav konkurent. Seenioride vanuseklassidest on ta koju toonud mitu Eesti meistrivõistluste medalit. Parimaks tulemuseks võib aga lugeda tänavu välja sõidetud 5. koha Euroopa meistrivõistlustel.

Tarmo suureks eesmärgiks on rattasporti propageerida ka võrukate seas. Palju oma ajast pühendab ta sellele, et lapsed saaksid sportida ja sellest rõõmu tunda. Selleks, et noori paremini ning targemini treenida on ta omandanud ka 5. kategooria treeneri kutsetunnistuse.

Nii on ka Tütar Mari-Liis isalt tugeva spordipisiku saanud. Viimase seitsme aastaga on Toomas treeninud tütre üheks Eesti parimaks maastikuratturiks naiste seas. Seda kinnitab tõsiasi, et Mari-Liis Mõttus on Eesti meistrivõistlustel koguni 19 korral astunud poodiumi kõige kõrgemale astmele.

Lisaks igapäevatööle ning treeneriametile on Tarmo ka aktiivne ürituste korraldaja. 2010. aastast alates on Tarmo korraldanud Võrus heategevusjooksu Teatejooks, mille eesmärk on toetada liikumisvõime kaotanud lapsi. Ta on Haanja rattaklubi krossisarja etappide üks korraldajatest. Ees ootab 2019. aasta üle-Eestilise maastikukrossi karikasarja võistlusetappi korraldamine Kütiorus.

Võru Maavalitsus alustas Võrumaa aasta isa aunimetuse väljaandmist aastal 2005. Varasematel aastatel on selle tiitli pälvinud Jüri Drenkhan, Väino Leok, Andrus Asi, Agu Palo, Mart Timmi, Ülo Perli, Joel Sarik, Aigar Piho, Tarmo Jõgeva, Jaan Rüüberg, Tõnu Kõrda ning möödunud aastal Evald Krillo.

Tänavu esitati Võrumaa aasta isa aunimetusele neli kandidaati- Rein Põder, Lennard Ermel, Kalmer Aasa ja Tarmo Mõttus.

Võrumaa aasta isa tunnustamine toimus isadepäeval, 12. novembril Võru Kandles. Kõigile Võrumaa isadele pühendatud kontsert-aktusel esinesid Võru Kesklinna Kooli koorid, koor Tempera ja Lasva Meeskoor.

Viimased uudised