Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa aasta isa Foto: Margus Muts

Võru Kandles toimunud isadepäeva kontsert-aktusel andis Võru maavanem Andres Kõiv üle Võrumaa aasta isa tiitli kolme lapse isale Evald Krillole.

Perekond Krillo elab Lasva vallas, Tüütsemäe külas.

Aasta isa kandidaadiks esitasid Evaldi Lasva vallavalitsus ja tütar Kadri Rebane. Tütar Kadri sõnul on Evald pere süda, kellest kiirgub rahu, rõõmu, tuge ja energiat.

„Evald on parim isa, sest ta on kasvatanud meist hoolivad, teistega arvestavad inimesed. Tema eeskujul me teame, kui tähtis on pere ja koos olemine,” kirjutas Kadri Rebane oma ettepanekus.

1990. aastal hakkas Evald Krillo tegelema talupidamisega ning hiljem metsatööga. Suurema osa vabast ajast pühendab ta kodus tegutsemisele. Ta tunneb huvi aianduse vastu ja abistab koduaia kujundamisel. Eelmisel aastal pälvis Krillode pere presidendilt kauni kodu tiitli.

Samuti harrastab Evald tervislikku ja karsket eluviisi, käib kepikõnni üritustest ja on sellega nakatanud ka kogu pere. Ta valmistab meeleldi süüa, mistõttu ei puudu pere pidulaualt kunagi tema keedetud sült, maitsev rulaad ja pasteet. Ta lööb aktiivselt kaasa Lasva rahvamaja näiteringis ja osaleb paljudel kultuuriüritustel.

Tänavu esitati Võrumaa aasta isa aunimetusele viis kandidaati – Toomas Kaun, Helger Hirv, Selgur Sepp, Tõnu Pokker ja Evald Krillo.

Võru maavalitsus alustas Võrumaa aasta isa aunimetuse väljaandmist aastal 2005. Eelnevatel aastatel on selle tiitli pälvinud Jüri Drenkhan, Väino Leok, Andrus Asi, Agu Palo, Mart Timmi, Ülo Perli, Joel Sarik, Aigar Piho, Tarmo Jõgeva, Jaan Rüüberg ning möödunud aastal Tõnu Kõrda.

Lõunaeestlane

Viimased uudised