Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

omavalitsused

Lõunaeestlase küsimuse peale, kuidas oli võimalik, et Võru haiglas viibiva vanainimese eest oli keegi teine hääletanud, vastas Võru valla valimiskomisjoni esimees, et asjaga tegeleb politsei.

„Meie andmetel antud juhtumiga tegeleb politsei,” vastas Võru valla valimiskomisjoni esimees Inga Leelanss vastuseks küsimusele teise eest hääletamise kohta.

Leelanss lisas, et hääletamisega Lõuna-Eesti haiglas tegeles Võru valla jaoskonnakomisjon nr 8 (Väimela).

Enne seda kinnitas Lõuna-Eesti haigla esindaja, et hääletusega tegeles haiglas 11. oktoobril Võru valla jaoskonnakomisjon.

Valimispäeval, 15. oktoobril kella 13 ajal Võru Kandle 2. korrusele linna 5. valimisjaoskonda hääletama läinud 69-aastane Uno Vähi ütles, et nägi juhuslikult, et tema 89-aastase ema Hilda Vähi nime juurde oli tehtud linnuke. Kui Uno küsis, mida see linnuke tähendab, öeldi talle, et ema on ära hääletanud. Kui Uno ütles, et ema ei saanud seda teha, sest ema on haiglas ja kõik ema dokumendid on Uno enda käes, ei osatud selle peale midagi öelda.

Uno ütles, et ema viibib Võru haigla hooldusosakonnas ja poleks mingil juhul saanud valimas käia, ei jaoskonnas ega muul moel.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised