Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavalitsus avas mõned päevad tagasi uhkelt aupaukude saatel nn kollase akna, et selle taustal ilupilte teha, aga samas juhib aken tähelepanu suurtele puudustele linnavõimu tegevuses.

Eelkõige on väga nigelas olukorras kollase akna kõrval asuv Roosisaare sild ning kümmekond aastat tagasi valminud promenaad.

Alusel pöörleva kollase akna paigaldamiseks panustas Võru linnavalitsus paraja summa raha, aga enne oleks võinud korda teha Roosisaare silla, kus turritavad mädanenud lauad, nii et inimesed võivad seal kõndides ninuli käia.

Siis edasi on häbiväärses olukorras promenaadi-äärsed kiiged, mis on viltu vajunud. Seoses kollase akna paigaldamisega üritati ühe kiige olukorda parandada, aga tulemus on pehmelt öeldes kole. Selle asemel, et kõveraks vajunud post sirgeks ajada, on see lihtsalt kõverdi kinni mörditud. Kiivas on praktiliselt kõik kiiged ja pingid, mis Tamula ääres on.

Seoses kollase aknaga pandi Tamula äärde hulk tuliuut sillutist, aga selle kõrval paistab väga kehvas olukorras vana sillutis, mis on kohati olematuks kulunud.

Väga kehvas olukorras on Tamula-äärsed pingid. Paljudes kohtades ranna-alal on pingid sootuks ära mädanenud, nii et teravad kruvipead ja naelad turritavad. NB! See on koht, kus mängivad ja kõnnivad paljajalu väikelapsed.

Tamula-äärne purskkaev on rivist väljas juba mitu aastat. Kokkuvõttes oleks Tamula promenaadist nagu sõda üle käinud, meeleolu on säärane nagu Tšernobõli äärses mahajäetud linnas Pripjatis. Kuhu siis kohalik linnavõim püstitas suure raha eest kollase akna.

Võib aru saada, et Võru linnapea on rohkem Rõuge mees ja talle on südamelähedasem võitlus Nursipalu harjutusväljaga ning tema parem käsi Toomas Sarapuu sõelub rohkem Tallinna vahet, aga aeg-ajalt tasuks ka teha tiir Võru linnas ning vaadata lahtiste silmadega ringi. Leiab nii mõndagi, mis vajaks kohest tähelepanu ja korrastamist.

Lisatud galerii. Videot promenaadist vaata allpool.

Viimased uudised