Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mõned päevad tagasi šokeeris avalikkust video noarünnakust, mis oli filmitud ühes Võru korteris. Tartu maakohus tegi eile otsuse, millega tunnistas noa haaranud 31-aastasele Andrusele 2 aasta ja 8 kuu pikkuse tingimisi vangistuse.

Prokuratuuri süüdistuse kohaselt tarvitas Andrus Võrus enda korteris koos kahe härrasmehega alkoholi, kuid öösel tekkis Andrusel ühe oma külalisega suurem tüli ja rüselus, mille tagajärjel haaraski Andrus kööginoa.

Andrus asus noaga oma sõpra pussitama, lüües teda sellega kaela, reide ja kehasse. Nõnda põhjustas Andrus kannatanule eluohtliku tervisekahjustuse, mis märgiti ära ka süüdistuses.

Kohus mõistis Andruse süüdi ja määras talle karistuseks 4 aastat vangistust, mida vähendati 2 aasta ja 8 kuuni. Karistusaja hulka arvestati kaks päeva, mil Andrus viibis eelvangistuses ning karistus liideti talle Tartu Maakohtu varasema otsusega mõistetud ärakandmata karistusega, millega määrati talle rahaline karistus 1000 eurot.

Seega jääb Andrusel liitkaristusena kanda 2 aastat 7 kuud ja 28 päeva vangistust, mida ei pöörata täitmisele tingimusel, et ta ei pane 3 aasta pikkuse katseaja vältel toime uut kuritegu ning järgib talle sätestatud kontrollnõudeid. Lisaks tuleb Andrusel tasuda ka menetluskulud.

Kohtuotsus ei ole veel jõustunud. Asjast kirjutas Delfi.

Kommentaarid

Viimased uudised