Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 25. oktoobril tähistab oma 104. sünnipäeva teenekas õpetaja Anna Rinne. Vanaprouat käis Võru linna nimel õnnitlemas abilinnapea Sixten Sild.

Oma pikka ja austusväärset retke haridusmaastikul alustas Anna Tsolgo algkoolis asendusõpetajana, alates 1940. aastast kuni pensionipõlveni töötas ta Võrus – peamiselt Võru linna 1. algkoolis (Võru I Põhikool).

Viimased aastakümned on Anna kirjutanud kaastöid Eesti Rahva Muuseumile ja kirjandusmuuseumile, märkides üles oma mälestusi, vanarahva jutte, traditsioone ning luulet. Eesti Kirjandusmuuseumile aastail 2002–2007 saadetud sisukate tööde eest sai ta 2008. aastal Eesti vanima rahvaluule korrespondendina presidendi preemia ning võitis paar aastat hiljem „Eesti elulugude” võistluse. Kui veel möödunud aastalgi pani Anna abilise toel kirja oma lugusid, siis täna ütles Anna, et nüüd on tema lood talletatud.

Ajaviiteks lahendab Anna koos abilisega ristsõnu, kuulab raadiot ja televiisorist mälumänge. Anna on kursis maailmas toimuvaga ning mälu veel alt ei vea.

Palju õnne ja tervist alati positiivsele Annale!

Viimased uudised