Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Osula Põhikooli õpilaste eripreemia pälvinud lavastus „Talupojad tantsivad prillid ees” Foto: Kristi Vals

Möödunud reedel, 24. märtsil, toimus Võru maakonna laste- ja noorte näitemängupäev. Tegemist on ühega viiest traditsioonilisest maakonna žanripäevast, mille toimumist Võrumaa Arenduskeskus toetab.

Lota Vana, Võrumaa Arenduskeskuse kommunikatsioonispetsialist

Sel aastal korraldas maakonna teatripäeva Võru Kandle kunstiline juht Ingrit Välbe. Lapsed said võimaluse esineda suurel teatrilaval ning seda võimalust kasutasid Väikese Werrone Kooli, Vastseliina Rahvamaja, Osula Põhikooli, Kuldre Kooli, Vastseliina Gümnaasiumi ning Võru Kreutzwaldi Kooli näiteringi õpilased.

Päeva lõpus tegi kokkuvõtte kolmeliikmeline žürii koosseisus: Tarmo Tagamets, Markus Truup ja Kristiina Oomer. Samuti selgitati välja Võru maakonna esindaja algklasside riiklikul teatrifestivalil, kelleks osutus Kuldre Kooli näitering, keda juhendab Triinu Elvet. Seega võib näha lavastust „JUKUD” taaskord laval juba maikuus.

Lisaks laste- ja noorte näitemängupäevale toimub tänavu veel ka maateatrite päev, vokaalansamblite päev, laste folklooripäev ning memme-taadi pidu. Võrumaa Arenduskeskuse kultuurispetsialist Kristi Valsi sõnul ei ole see nimekiri aga lõplik ning maakonda jõuavad ka üleriigilised žanripäevad. Üks sellistest näiteks 25. märtsil Rõuge Rahvamajas toimunud  üheksas vabariiklik meesansamblite festival.

„Me näeme, et arenduskeskuse antav seemneraha läheb žanripäevi toetades väga õigesse kohta, sest selline kokkusaamine motiveerib kollektiive edasi arenema,” ütles arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots.

Kristi Vals lisas, et tegemist on loomingulise protsessiga, kus igal aastal on midagi teisiti, sest žanripäevade korraldajad on maakonna kollektiivide ja rahvamajade juhid koostöös rahvakultuurispetsialistiga kordamööda.„“Samuti kaasatakse võimalikult palju kohalikke, näiteks juhtisid näitemängupäeva Võru Kreutzwaldi Kooli noored ise,” ütles Vals.

Järgmine žanripäev on pühendatud vokaalansamblitele ning toimub juba 2. aprillil Vastseliina Rahvamajas. Päeva veab eest Edda-Karin Luht.

Laureaadi tiitli pälvinud Kuldre Kooli näiteringi õpilased lavastuses „JUKUD”. Juhendaja Triinu Elvet. Foto: Kristi Vals

Viimased uudised