Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pommionuna tuntud Võru linnakodanik Jüri Luik räägib värseks intervjuus sellest, kuidas Võru linn on loobunud omale taotlemast reformimata riigimaad Kirumpää linnuse territooriumil, mis võib kaasa tuua selle, et linnuse ala jääb taas soiku nagu see oli aastaid tagasi.

Luik räägib, et hakkas omal initsiatiivil linnuse ala korrastama ning on taotlenud selle jaoks riigilt igal aastal ligi 400 eurot toetust. Edaspidi aga see võimalus kaob, kui maa saatus jääb lahtiseks.

Luik, kes äsja saabus Talinnas toimunud rahvusvahelise tenniseturniiri Fed Cup helindamiselt ja kes on helindanud rahvusvahelisi Davis Cup tenniseturniire, mis on tuntud oma kõrgete nõudmiste poolest imestab, et teda süstemaatiliselt Võrus näiteks folkloorifestivali üritustelt kõrvale jäetakse ning tellitakse palju kallimat teenust väljastpoolt Võru linna. Varem tegeles Luik aastaid folkloorifestivali helindamisega ja see sobis, nüüd enam mitte.

Luige väitel tulenevad paljud Võru linna probleemid sellest, et linnapea pole linnas toimuvaga kursis, kuna tegeleb päevast päeva vaid oma Riigikokku mineku ettevalmistamisega ja linna juhtimiseks aega ei jätku. Selle tõttu kannatab Võru linn ja Võru elanikud.

Videot vaata allpool!

Viimased uudised