Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kunstnik Sänk tööhoos. Foto: Minu Võrumaa

Võru linnakodanikud kandsid oma Kreutzwaldi ja Koidula tänavate nurgal asuva renoveeritud maja seintele vastavalt Koidula ja Kreutzwaldi pildid, aga Võru linnavalitsus kargas selle peale inimestele turja.

Pentsik vahejuhtum oli pärast seda, kui Võrumaa sündmusi kajastav Facebooki leht Minu Võrumaa sellest kirjutas. Linnavalitsuse reaktsioon oli seda kummalisem, et piltide autor oli seesama Sänk, kes on kandnud oma teoseid arvukatele Võru linna hoonetele, viimati koguni linnale kuuluvale majale, kus asub Võru noortekeskus.

Samas kõrval on ka Võrumaa muuseumi, praeguse Võru kultuurikoja hoone seinad kõik pilte täis joonistatud.

Millegipärast aga ärritus nüüd Võru linnavalitsus maja seinale kantud pildikeste pärast. Võru linnavalitsusest saabunud siseinfo järgi oli piltide pärast eriti ärritunud abilinnapea Kalev Ilves, keda häirivat kõik, mis ametlikust joonest veidigi kõrvale kaldub. Ilves aga kinnitas Lõunaeestlasele, et tema sellest midagi ei tea ja et selliste asjade järelvalvega tegeleb linnas Anne Vahtla.

Anne Vahtla tunnistas, et mingi jama nende piltidega tõesti oli ja lisas, et ei saa sellest rääkida. Vahtla lubas tagasi helistada peale lõunat, aga ei helistanud. Kui Lõunaeestlane Vahtlaga ühendust võttis, ütles ta, et asjaga läheb veel aega ja lubas uuesti tagasi helistada. Lõpuks Vahtla helistaski ning ütles, et tema ei saa sellest midagi rääkida, isegi seda mitte, mis nende piltide puhul linnavalitsust häiris. Vahtla ütles, et küsimused tuleb saata kirjalikult linnavalitsusele ja linnavalitsus vastab.

Kirjaliku küsimuse peale täna linnavalitsusest vastust ei tulnud.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised