Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavalitsus korraldab koostöös Võrumaa Lasterikaste Perede Ühingu ja Humana Sorteerimiskeskusega 17.–24. novembrini riiete kogumise nädala.

Kampaania toimub linnavalitsuse teatel üle-Euroopalise jäätmetekke vähendamise nädala raames, et inimestele anda lisavõimalus oma kasutuseta seisvad riided uuele ringile suunata.

Iga uuele eluringile suunatud ese vähendab nõudlust uute riiete ja seeläbi ka loodusressursside järele, olgu selleks puuvillakasvatamisele kuluv põllumaa ja vesi, polüestri tootmiseks vajaminev nafta või riiete transpordiks kuluv kütus.

Riideid võtab vastu MTÜ Hoiame Valgust, mis asub Võru polikliinikumaja 0-korrusel. Viia võib puhtaid riideid ja kodutekstiili, määrdunud ja niisked annetused pole oodatud. Samuti ei koguta jalanõusid.

Kõik annetused antakse Võrumaa Lasterikaste Perede Ühingule või Humana sorteerimiskeskusele, kus need vastavalt kvaliteedile sorteeritakse ja kasutusse suunatakse.

Kampaaniaga liitusid ka Võru Kesklinna kool, Võru lasteaiad Okasroosike, Päkapikk ja Punamütsike. Kool ja lasteaiad võtavad riideid vastu vaid enda töötajatelt ja lastevanematelt.

Viimased uudised