Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Konnametsa alajaam.

Aasta lõpus suudab Võru tagada ka pikema elektrikatkestuse ajal oma elanikele minimaalse soojuse ja veevarustuse ning kortermajad ei jää päriselt külmaks, sest siis on installeeritud linnavalitsuse tellitud generaator, rääkis valitsuse julgeolekukomisjoni istungile kutsutud linnapea Anti Allas.

Kriisi suurimaks probleemiks nimetas Anti Allas oktoobrikuise elektrikatkestuse järel telefoni- ja andmeside kadumist, kui üks suurim teenusepakkuja Telia jäi kas väga nõrgaks või vaikis sootuks. „Ja see on riigi vastutus,” tõdes linnapea.

Teiseks ei ole riik reguleerinud, et autonoomselt töötavad kütusetanklad oleksid kõigis maakonnakeskustes, muretses Allas.

„Linna valmidus on tekkimas lähima viie kuu jooksul, siis suudame ka suuremate elektrikatkestustega hakkama saada. Keerulisemas seisus on riik, kus asjad käivad aeglasemalt. Kuidas selgeks teha sideettevõtetele, et mastid töötaksid rohkem kui akude aeg ja ka kütus peab jõudma maakonnakeskustesse?” kordas ta suuremad mured üle. „Saan aru, et mõlema teema lahendamisega hakatakse tõsiselt tegelema.”

Viimased uudised