Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Oli üks Vendade Grimmide muinasjutt vanaeidest ja surmast. Vanaeit ei tahtnud, et surm tuleks, palus jumalakeeli, et surm tuleks mitte täna, vaid homme, aga surm ei andnud alla ning võttis lõpuks ikka eidekese hinge. Nüüd tuleb välja, et samasuguse pealetükkivusega käib Võru vanainimeste vahet ringi vikatimees Anti Allas.

Sain nimelt just teada, et Võru linnapea Anti Allas on alustanud Võru trepikodade läbi käimist ning koputab igale uksele, kuhu aga on võimalik koputada. On aga ütlematagi selge, et sellise tegevusega seab ta ohtu kõikide Võru linna inimeste elud ning eriti vanemate inimeste elud, kes põevad koroonat kõige raskemalt ja võivad selle tagajärjel isegi haiglasse sattuda ning isegi surra.

Viroloogid ja epidemioloogid on meile algusest peale rääkinud, et praegu, koroonaajal, tuleb ERITI hoida vanemaid inimesi, meie vanaemasid ja vanaisasid. Mida vanem inimene on, seda suurema tõenäosusega põeb ta koroonat raskelt või sureb. Mida vanem inimene, seda suurem on oht. 80-90-aastastest nakatunutest surevad pooled või isegi rohkem! Väga paljud vanainimesed ongi juba koroonasse surnud ning Võru on hetkel Eesti koroonapealinn number üks.

Kuidas võib sellisel ajal olla linnapea NII HOOLIMATU, et lihtsalt vilistab eakatele inimestele ning käib neid tahtlikult nakatamas? Meist igaüks võib hetkel haige olla, nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimene (viimaste uuringute järgi kannavad vaktsineeritud haigust täpselt samamoodi edasi kui vaktsineerimata inimesed, nii et sel, kas Anti Allas on vaktsineeritud, pole mingit tähtsust) ning kui Allas end just iga päev ei testi, pole ei temal ega ka neil, kelle tervise ta ohtu seab, mitte mingit teadmist selle kohta, kas ta on koroonas või mitte. Kui sulle aga linnapea ise uksele koputab, siis muidugi teed lahti. Muidu saad veel sõimata – Allas on tuntud sõimaja, kes on läbi sõimanud mitmeid vanu inimesi. Nii panebki ta vaesed vanad oma külaskäiguga sundseisu.

Põhjus, miks ta seda teeb, on muidugi selge. Et saada vanainimeste hääli! Nagu ta neid varem ikka saanud on – kõiki linna pensionäre läbi kallistades ning musitades. Aga praegu ei ole enam need ajad, mis vanasti! Praegu võib Allase musiplaks olla vanainimese kabelimats! Kas siis valimisnänni jagamine on tõesti nii oluline, et selle nimel vanade inimeste vikatimeheks hakata?

Küsisin kommentaari ka Võru linna juhtivalt opositsionäärilt Tarmo Piirmannilt. „Paistab, et Allast ei huvita, mis inimestest pärast valimisi saab,” ütles Piirmann. „Peaasi, et hääle kätte saab. Pärast surgu või maha!”

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised