Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Katku mask Itaaliast 14. sajandist.

Tere jälle! Mul pidi täna Jaagumäe poest ostetud kartul kurku kinni jääma, kui lugesin, et tolle teise laine eesotsas JÄLLE VÕRUMAA! Kuulake, mis targad mehed kirotivad: „Maakonniti on see näitaja (no koroona oma!) hetkel suurim Ida-Virumaal (128,9) ja Võrumaal (112,9). Harjumaal, kus uusi nakatumisjuhtumeid arvuliselt kõige rohkem, on elanikkonda arvesse võttev suhtarv 51,7.”

Einoh, mina enam kodunt nina välja pista ei julge ja teil ka seda teha ei soovita. Maske ju ei kanta ja kes teab, kes sulle kuskil näkku aevastada või süljata võib. Lähed heausklikult poodi kartulit ostma ja mõni hakkab selja taga rögisema. Jube. Ei, parem on olla kodus teki alla ja loota, et kuri tõbi sind säält kätte ei saa.

Palju neid täna Võrumaale juurde tuligi? Ahjaa, kaks. Noh, see võib vähe paista, aga Võrumaa on ise ka väike. Meil on inimesi vähe, koroonat ei tohiks üldse olla! Aga nüüd muudkui tuleb ja tuleb, iga päevaga. Hiilib tasa su ligi ja kui sa seda kõikse vähem oodata oskad, tõmbab su kõri oma silmusega kinni. Lõnks. Ja ongi krõška.

Silla Sixten pidi ka veel siruli olema, nagu üks sõber rääkis. Ei jaksavat varvast ka liigutada. Allase Anti olevat hetkeseisuga püsti, aga tal olevat koroona ees nii suur hirm, et kükitab peaasjalikult oma Rõuge maakodus. Esialgu seal veel koroonat polevat. Seda, kas tal koroona on või ei ole, Allas ei tea, sest testi ta teha ei julge. Õige kah, kes teab, mis sealt veel välja võib tulla. Pärast oled positiivne ja pead end ära isoliirma. Õige mõistusega inemine seda aga teha ei taha, sest üksinda olles võid pääst ullis minna. Hakkad näiteks Chrysleriga põldu kündma, arvates, et see on traktor. Ei, parem teha nägu, et oled terve (isegi kui oled nii haige, et ei püsi püsti!) ja loota, et keegi sind vahele ei võta.

Minu tänane soovitus ongi lihtne: mida iganes te teete, ärge jummala eest kusagil aevastage. Ega köhige! Kui muidu ei saa, siis pigistage silmad ja nina kõvasti kinni, kasvõi kahe näpuga, ja jookske poest välja, kui kurgus kratsima hakkab. Pääasi, et end ära ei annaks! Muidu hakatakse kohe kahtlustama, et olete koroonas ja veetakse veel vägisi testi tegema. Allasele vast keegi järele ei tule, ta on tähtis mees, ikkagi liinapää, aga sinule või minule võidakse tulla küll. Nii et pange sellele aevastusele vastu! Ärge laske tal tulla! Küll ta lõpuks ära läheb! Ma olen proovinud  – alguses on küll selline tunne, et hakkad ära minestama, aga too läheb pärast üle. Ja endal on hää meel, et näe, pressisid ta sinna sisse tagasi. Ei lasknud välja!

Nii palju siis tänaseks. Vaatame, mis järgmised päevad toovad. Jääge terveks ja ärge aevastage!

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised