Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Baltimaade luterlikud piiskopid kogunevad oma iga-aastasele nõupidamisele sel aastal suvisesse Viljandisse. Kuni pühapäevani kestval kohtumisel arutatakse teoloogilisi ja sotsiaalseid küsimusi, jagatakse kogemusi ja ideid kirikute edasiseks arenguks.

Reedel antakse vastastikku ülevaade olukorrast kirikutes ning külalistele tutvustatakse Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) teoloogilise arutelu strateegiat. Järgnevad arutelud teoloogilise hariduse ja vaimulike väljaõppe üle, Kremli sõja mõjust Ukrainas oikumeenilisele olukorrale Balti riikides ning muudel aktuaalsed teemadel. Õhtul osalevad piiskopid kell 19 Viljandi Pauluse kirikus algaval EELK Kirikupäeva ja laulupeo avajumalateenistusel.

Laupäeval ja pühapäeval osaletakse EELK Kirikupäeva programmis ja vaimulikul laulupeol. Laupäeva hommikul toimub ka peapiiskop Urmas Viilma ja Viljandi linnapea Johan-Kristjan Konovalovi vastuvõtt Sakala Keskuses.

Kohtumisel osalevad piiskopid ja kiriku juhtkonnad kolmest Balti riigist. Läti Evangeelset Luterlikku Kirikut esindavad peapiiskop Jānis Vanags ning piiskopid Einārs Alpe, Uldis Gailītis ja Rinalds Grants. Leedu Evangeelse Luterliku Kiriku esindajaks on piiskop Mindaugas Sabutis. Võõrustajamaad Eestit esindavad peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Ove Sander, piiskop Marko Tiitus, piiskop Anti Toplaan ja EELK kantsler õp Andrus Mõttus.

Eraldi programm on ka piiskoppide abikaasadele.

Balti piiskoppide kohtumine on tähtis sündmus, mis tugevdab koostööd ja ühtsust Balti riikide luterlike kirikute vahel. Eelmine kohtumine leidis aset 2023. aastal Leedus ning 2022. aastal kohtuti Lätis.

Viimased uudised