Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sel neljapäeval, 1. märtsil avab Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia oma uksed kõikidele huvilistele. Päeva jooksul on võimalik osa võtta erialasid tutvustavatest loengutest ja töötubadest, lisaks saab avastada nii linna kui akadeemia õppehooneid koos tudengitega. Päeva lõpetab pidu Viljandi Lennukitehases.

Avatud uste päeva avapauk antakse kell 11.00 kultuuriakadeemia peamaja (Posti 1) mustas saalis, kus saab põhjaliku ülevaate kultuuriakadeemiast, misjärel jagunetakse huvipakkuva osakonna infotundi. Edasi sealt toimub juba ligi paarkümmend põnevat õpituba kolmes erinevas õppehoones.

Suurem osa neist on eelregistreerimisega ja mõeldud just potentsiaalsetele edasiõppijatele, aga näiteks Vilma maja (Turu 7) töötoad on avatud ka linnaelanikele ja teistele uudistajatele. Kella 12-16 saab näiteks sealses sepikojas proovida väikese asja sepistamist, villavabrikus pakutrükiga poekotile mustri tegemist, teljekojas kangastelgedel kaltsuvaibale ise uusi ridu kududa jpm.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia peahoone pannakse selleks päevaks üles butafooride näitus, koha peal on võimalik teha väikese annetuse eest rinnamärke ja kõige julgemad saavad proovida ka köiega laskumist. Sel aastal on esmakordselt kultuuriakadeemial tellitud eribuss, mis Tallinnast huvilised kohale toob ja järgmisel hommikul ka tagasi viib. Öömaja võimalust gümnasistidele pakuvad tudengid ise.

„Sellel aastal korraldab kultuuriakadeemia üliõpilasesindus avatud uste päeva raames õhtuse koosviibimise Viljandi Lennukitehases,” ütles TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilasesinduse president Kadi Keskülla. „Meie peol astuvad üles kultuuriakadeemia tudengid nii bändide kui ka DJ-de näol. Publiku ette tulevad muusikaosakonna tudengitest koosnev bänd Nagy Bögö ning kolme osakonda hõlmav tudengitepunt Impluvium. Uksed avatakse kell 20.00.”

Peol pakutakse tulevastele tudengitele võimalus kogeda Viljandi vibe´i. Päeval on võimalus kokku puutuda erialadega lähemalt ning õhtune programm annab võimaluse tundma õppida tudengielu teist poolt.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemias on neli osakonda, kus on võimalik õppida nii rakenduskõrgharidus- kui ka magistriõppes. Kokku on akadeemias 10 erinevat õppekava, millel omakorda spetsialiseerumissuunad. Kõikide õppekavadega saab tutvuda siin: https://www.kultuur.ut.ee/et/oppimine/oppekavad-7

Lisainfo ja avatud uste päeva programm: http://www.kultuur.ut.ee/et/akadeemiast/avatud-uste-paev

Viimased uudised