Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

piret kullerkupp

Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis on 4. augustist kuu aega vaadata kuni 28-aastaste Eesti noorte kunstnike ühisnäitus pealkirjaga „Mina ka!”.

„Tegemist on kas Tartu Kõrgema Kunstikooli lõpetanutega, Eesti Kunstiakadeemia või siis just vastsuletud Tartu Ülikooli maaliosakonna lõpetanutega,” rääkis näituse kuraator Piret Kullerkupp Lõunaeestlasele.

„Siin on kõike – see, mis praegu maailmas toimub, see, mis Eestis toimub. Võib nii öelda, et näitus on nii värviline kui mustvalge – kõike on,” lisas ta.

Laste ja noorte kultuuriaasta puhul kokku seatud näitusele on Piret Kullerkupp valinud 13 kunstnikult nii ajatut abstraktsionismi kui ka ajastukriitilist vaadet esindavaid töid. Galerii seintel on esindatud maal, fotomaal, video ja graafika.

„„Mina ka!” on ette antud teema ehk siis fookus ongi noortel kunstnikel,” selgitas Kullerkupp. „Noortest kunstnikest ei tohi väga kõvasti veel rääkida. Minu ülesanne, tahtmine ja soov oli teadvustada need kunstnikud, anda neile hüppelaud.”

Kuigi iga kunstnik ajab oma töödes n-ö oma rida, on kuraatori sõnul kujunevate kunstnike töödes näha ka ühiseid jooni.

„Jaa, ma usun, et neil on maailmavaade suhteliselt sarnane, sest kunstnikud mõtlevad ka värvides üsna ühte moodi ja kõik see kirjusus, paljusus, tuhanded võimalused – ma arvan, et see on ühine joon,” ütles Kullerkupp.

Näitusel osalevad Siiri Jüris, Paul Kormašov, Kristin Hansen, Alisa Vasina, Karl-Erik Talvet, Agnes Liping, Miina Peterson, Mirjam Hinn, Liis Ring, Regina-Mareta Soonsein, Ruudu Sandra, Yyhely Hälvin ja Margret Paide.

Näitus on avatud 10. septembrini.

Vaata pilte ja videolugu näitusesaalist.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised