Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva valla tänavuseks suurimaks tee-ehituseks olev Võru tänava rekonstrueerimine on jäänud ajakitsikusse ning halvemal juhul võib sõidutee asfalteerimine lükkuda tulevasse aastasse.

„Kahjuks peab ütlema, et Võru tänava ehitustööd on graafikust maas,” ütles Põlva vallavanem Georg Pelisaar Lõunaeestlasele. „Tänasel [13. oktoobri] ehitusnõupidamisel selgus, et peaaegu neli nädalat.”

Tema sõnul on tööde venimises osaliselt süüdi ehitaja, kes tööde alustamisega suvel viivitas, aga ka tänava lahtikaevamisel ilmnenud ootamatused, mis töid on takistanud. Näiteks avastati tänava alt töötav elektrikaabel, mille olemasolu ja omaniku kohta puudus igasugune teave, ent mis vajas väljaselgitamist.

Nii või teisiti on ajaline mahajäämus veninud sedavõrd pikaks, et pole sugugi kindel, kas sõidutee enne talve tulekut asfaldi alla saab.

Igal juhul ei jõuta Pelisaare sõnul asfalteerimiseni oktoobris, vaid pigem novembri teisel nädalal. Milline on siis aga ilm ning kas asfaldi panekust üldse asja saab, on võimatu ennustada.

„Igal juhul oleks väga oluline, et vähemalt üks kattekiht sellele tänavale peale saaks,” sõnas Pelisaar.

Vaata jutuajamist Georg Pelisaarega järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised