Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Navitrolla

Seened, mis kõrguvad üle kuuselatvade, põnevate detailidega maastikud, kaelkirjakud, kes sirutavad end läbi pilvede – sellisena paistab Võrumaa kuulsa poja Navitrolla maailm maalidel, millest Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis on ülevaatenäitus kokku seatud.

„Iseendaga kohtumine on mõnes mõttes päris tore, üllatav,” sõnas Navitrolla kolmapäeva pärastlõunal galeriis oma pilte lahti pakkides.

Näituse jaoks maalide kokkulaenamine nõudis kunstnikult üksjagu vaeva, sest suurem osa Võrru vaatamiseks toodud töödest pärineb Eesti erakogudest, kust neid suurema entusiasmiga välja ei laenata.

„Need tööd, mis ma olen saanud, ongi ainult tänu sellele, et neid on võimalik olnud laenata, sest need on Eestis käe-jala juures,” rääkis Navitrolla. „Väga paljud ägedad tööd on jumal teab kus mööda maailma laiali.”

Näitus pealkirjaga „Mis see paar kriipsu ära visata pole” koondab umbes poolsada Navitrolla maali, mis loodud rohkem kui veerand sajandi jooksul.

Vanim taies pärineb aastast 1988, mil tollane keskkoolipoiss Heiki Trolla võttis kujutada maailma läbi Kirumpää bussiootepaviljoni akna. Lisaks sellele saab reedel avataval näitusel vaadata teisigi Navitrolla varaseid töid, kus stiil, mille järgi teda tuntakse, ei olnud veel välja kujunenud.

Vaata pikemat jutuajamist Navitrollaga järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised