Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

viira

Kolm Veriora valla küla soovivad haldusreformi käigus lüüa koduvallast lahku ja liituda Põlva vallaga, kuna Veriora vald on liitumas Räpinaga, mis Põlva poole tikkuvatele Viira, Soohara ja Süvahavva küladele aga tõmbekeskuseks pole.

„Meie asume tegelikult Põlva valla külje all ja meie igapäevased toimetused ja liikumine on seotud ikkagi Põlva linna ja vallaga,” rääkis Viira külas elav, Wiera käsitööküünalde valmistamisega tegelev Merilin Alve Lõunaeestlasele.

Kuna aga haldusreform viib nende praeguse koduvalla Veriora kokku Räpina vallaga, nihkub vallakeskus Viira, Soohara ning Süvahavva küladest umbes 25 kilomeetri kaugusele.

„Veriora alevik jääb Viira ja Soohara külast kaugemale kui Põlva ning sel põhjusel on selle kandi inimeste tegelikuks tõmbekeskuseks Põlva,” kinnitas Alve.

Põlva vallavanem Georg Pelisaare kinnitusel vaatab Põlva uute külade võimalikule lisandumisele positiivselt. „Selge on see, et need külad on ka seni rohkem liikunud Põlva suunas,” lausus Pelisaar. „Nende otsus on mõistlik.”

Kuigi inimesi elab Võhandu ürgoru lähistel asuvates külades hõredalt, on Pelisaare sõnul tegemist tegusate inimestega, kellele suur vald saab pakkuda lisandväärtust.

Veriora volikogu, kes külade ülemineku Põlva valda heaks kiidab või vetostab, koguneb teemat arutama novembrikuu istungil.

Veriora vallavanem Enel Liini sõnul tegi vald lõpliku valiku liitumise osas augusti lõpus, mistap ei olnud varem mõistlik külade lahkumisavaldusi arutada. Kuna volikogu otsustas ühineda Räpina, mitte Põlvaga, mis samuti oli kaalumisel, siis tuleb külade lahkumise teema nüüd päevakorda.

„Veriora vallavolikogu ja vallavalitsus on läbi viinud kaks rahvakoosolekut Räpna piirkonna ühinemislepingu aruteluks, kus muuhulgas räägiti ka külade avaldustes ja külade elanikud rääkisid oma pöördumise sisust,” sõnas Liin.

Samuti on vallavolikogu liikmed tema sõnul soovinud ära oodata, millised tulemused annab ametlik rahvaküsitlus, mis toimub novembris, nagu ka volikogu istung, kus külade saatuse üle otsustatakse.

Arved Breidaks

Viimased uudised