Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

danpower

Innustamaks noori õppima saksa keelt, on soojatootja Danpower Eesti AS mitmel aastal toetanud saksa keele õpet Võrumaa lasteaedades ja koolides, et avardada noorte tulevasi karjäärivõimalusi.

Nii toimus ettevõtte toetusel Võru Kesklinna kooli 5.b klassi kahepäevane saksa keele laager Rõuges, kus tutvuti ümbruskonnaga ja tehti teatrit – seda mõistagi saksa keeles.

„Keeleõpe on tänapäeva maailmas väga olulisel kohal,” rääkis Danpower Eesti juhatuse liige Kairi von Wolff Lõunaeestlasele. „See võib palju uksi avada noortele inimestele.” Näiteks pakub Danpower Võrus saksa keele oskajatele tööd kõnekeskuses, kus praegu töötab 27 inimest ning kavas on juurde palgata 15 saksa keele oskajat.

Saksa keele õppijate arv on Eesti üldhariduskoolides olnud haridus- ja teadusministeeriumi andmeil pidevas languses, kuigi viimastel aastatel on toimunud stabiliseerumine. Kui õppeaastal 2008/2009 õppis Eesti üldhariduskoolides saksa keelt 23 848 õpilast, siis 2015/2016. õppeaastal vaid 12 933 õpilast. Võrumaal omandas eelmisel õppeaastal saksa keelt 329 õpilast.

Võru Kesklinna kooli saksa keele õpetaja Evi Niilits leiab, et saksa keele populaarsust on võimalik suurendada just keelelaagrite korraldamise ja reisidega saksakeelsesse keskkonda.

„Meil on partnerkool Lõuna-Saksamaal Baierimaal Rosenheimis Müncheni lähedal ja meil on väga tihedad sidemed selle kooliga,” sõnas Niilisk. Tuleval kevadel on kavas teha sinna ka ekskursioon.

Vaata videolugu saksa keele laagrist.

Arved Breidaks

Viimased uudised