Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei- ja piirivalveamet viis teisipäeval Lõuna-Eestis läbi ulatusliku kriisiõppuse, mille üheks episoodiks oli Põlva kultuurikeskuse ruumides puhkenud pantvangidraama.

Legendi järgi sisenes ennelõunasel tunnil vallavalitsuse ruumidesse armukade mees, kes võttis pantvange ning välja kostus ka tulistamist.

„Põlva on saanud ülesandeks viia läbi osaõppus, kus käsitletakse äkkrünnakut,” ütles Põlva politseijuht Helmer Hallik Lõunaeestlasele.

Lõuna-Eesti regionaalse kriisiõppuse käigus harjutati samaaegselt kokku kuue erineva pääste- ja korrakaitsesündmuse lahendamist.

Lisaks Põlva pantvangikriisile puhkes samal ajal tulekahju Tartu Ülikooli kliinikumis, Raatuse koolile tehti pommiähvardus, Peipsil juhtus laevaõnnetus ning Jõgevamaal Omedus leidis aset raske liiklusõnnetus, kus lisaks tuli läbi viia ka maastikuotsing.

„Paneme proovile oma võimekuse olukorras, kus olemasolev ressurss on korraga hõivatud kriisiolukordade lahendamisega ning samas tagame veel ka tavapäraste väljakutsete teenindamise,” ütles õppuse juht, politseileitnant Ottomar Virk.

Õppusega oli hõivatud kokku umbes 180 osalejat Lõuna prefektuurist, Lõuna päästekeskusest, Lõuna-Eesti pommigrupist, Tartu Ülikooli kliinikumist, haridusministeeriumist ning häirekeskuse Lõuna-Eesti keskusest.

Vaata pilte ja videolugu Põlvas toimunust.

Arved Breidaks

Viimased uudised