Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kitsefarm

Päeval, mil maaeluministrina võttis koha sisse kitsekasvataja, pandi Võrumaal Andri-Peedo talus nurgakivi uuele, 500 looma mahutavale kitsefarmile, millest lähiaastail kujuneb asjaosaliste andmeil maailma suurim Tüüringi kitsi kasvatav farm.

Misso valla lõunapoolses servas asuva Andri-Peedo talu karjas on praegu 120 tüüringi tõugu kitse, kuid et nõudlus kitsepiima ja sellest valmistatud juustu järele on Eestis suurem kui pakkumine, otsustati tootmist mitu korda suurendada.

„See farm on spetsiaalselt planeeritud kitsede pidamiseks koos oma sisseseade ja kitsede omapärast tuleneva ehituse eripäradega,” rääkis Andri-Peedo talu noorperemees Kermo Rannamäe.

Rajatavasse farmikompleksi saavad kuuluma kitsede vabapidamise laut, meierei koos lüpsihoone ja olmeruumidega ning heinakuivati-küün.

„Ainulaadseks teeb selle kompleksi heinakuivati-küün, mis võimaldab meil olenemata sellest, kas paistab päike või tibutab vihma, toota eriliselt väärtuslikku sööta,” lausus Rannamäe. „Kuivatatud hein tagab söödale kõrge kvaliteedi, mis annab piimale ja sellest valmivale juustule väga hea maitse.”

Talu 120-pealine kitsekari peaks uude lauta sisse kolima järgmise aasta veebruaris. Aastaks 2021 peaks mökitavaid piimaandjaid olema seal juba 500 ringis. On võimalik, et sellest saab järgmise kümnendi alguses maailma suurim Tüüringi kitsi pidav farm.

Kindlasti saab sellest valmides aga Eesti moodsaim kitsefarm, kus leiab tööd 7-8 inimest. Rajatav meierei hakkab tootma nii pastöriseeritud kui töötlemata kitsepiima ja erinevat tüüpi kitsejuustusid.

Arved Breidaks

Viimased uudised