Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

Läti mees leiutas jalgratta, millega saab liikuda nii maal kui vees ja millega saab tänu sellele rännata ükskõik kuhu.

Lätlane Aigars Lauzis on maastikuarhitekt, kellele meeldib teha pikki rattamatku. Rattasõidu ajal Londonist Tokiosse mõtles ta välja omapärase riistapuu, mis ühendab endas jalgratast, paati ja haagissuvilat.

Tegemist on kolmerattalise elektrisõidukiga, mille tagumine osa ujub vees. Selle tagumise osaga saab vees sõita, kui tõsta välja elektriline mootor. Lauzise väitel saab tänu sellele läbida matka ajal veetakistusi.

Ratta aku peab vastu 40 km rattasõitu ja 10 km paadisõitu. Rattal on päiksepatareid ja selles saab ööbida. Leiutaja tunnistab, et idee sündis pärast seda, kui ta oli rattaga pärast 30 000 kilomeetri läbimist ja pidevat telgis ööbimist hakanud igatsema katust pea kohal.

Lauzis on kindel, et sellist asja pole veel maailmas välja mõeldud ja ta kavatseb neid hakata tootma ettevõttes Z-Triton. Sellise rattaga on hea teha nädalalõpu väljasõite, aga põhimõtteliselt saab sellega rännata ümber maailma. Rattal on ruumi kahe inimese jaoks ja selles on isegi väike kööginurk, kus saab süüa valmistada.

Viimased uudised