Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: vaktsiiniuuring

Värske Iisraeli uuring koroonavaktsiini mõju kohta seletab lahti, miks on olukord kõrge vaktsineeritusega riikides väga hull. Põhjus on üsna lihtne.

Nimelt, nagu selgub uuringust, hakkab vaktsiini mõju hääbuma juba paar kuud peale vaktsineerimist ning kaob peaaegu täielikult 6 kuud peale vaktsineerimist. See on põhjus, miks riikides, kus hakati kõige varem inimesi vaktsineerima ja kus tänu sellele on jõutud vaktsineerida kõige enam inimesi, on ka nakatumisi kõige enam – sest seal on vaktsiinide mõju kõige kiiremini kadunud.

Vaktsiinide mõju kiire kadumine on põhjus, miks Iisraelis on hakatud kiirkorras inimesi kolmanda doosiga vaktsineerima. Uuringu kohaselt taastab kolmas doos immuunsuse koroona vastu, aga seda taas mitte kauaks.

Ehk siis, uuringust tuleb välja, et koroona leviku peatamiseks tuleb inimesi vaktsineerida koroona vastu väga tihedalt, lausa iga paari kuu tagant.

Ilmselt on mõju kadumine ka põhjus, miks Tartus on kõige enam viirust, kuigi seal on kõrge vaktsineeritus – vaktsiinide mõju on hakanud kaduma. Samas Ida-Virumaal, kus on inimesi kõige vähem vaktsineeritud, aga paljud on haiguse läbi põdenud, on madal koroona tase, sest läbipõdemine annab ligi 30 korda parema immuunsuse koroona vastu kui vaktsiinid.

Teadlased aga ei saa läbipõdemist avalikult soovitada, sest läbipõdemine võib paljude, eriti eakate inimeste jaoks lõppeda surmaga.

Viimased uudised