Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Patsiendid, kes olid koroonaviiruse haiguse läbi põdenud ja kel tuvastati viirus uuesti, pole enam nakkusohtlikud, selgus Lõuna-Koreas läbi viidud uuringust.

Korea haiguste kontrollikeskuse teadlased võtsid aluseks 285 koroonapatsienti, kes olid haiguse läbi põdenud ja kelle koroonaproov oli algul negatiivne, siis aga uuesti positiivne. Mitte ükski 790 inimesest, kellega koroonapatsiendid kokku puutusid ei nakatunud, vahendab Wall Street Journal.

Uuring näitab, et teatud olukorras on võimalik piiranguid rohkem leevendada kui seni arvatud. Ühtlasi leidsid teadlased, et pärast COVID-19 läbipõdemist positiivse proovi andnud patsientidel polnud võimalik viirust enam labori tingimustes kasvatada. See näitab, et need inimesed polnud uuesti nakatunud, vaid neil esinesid organismis surnud viiruse rakud.

Varem olid Lõuna-Korea terviseametnikud kahtlustanud, et haiguse läbi põdenud, aga uue positiivse proovi andnud patsiendid olid uuesti nakatunud. Eilse teisipäevase seisuga olid Lõuna-Koreas positiivse koroonaproovi andnud ligi 400 haiguse läbi põdenud inimest.

Teadlased on nüüd arvamusel, et koroonaviirust näitavad peale haiguse läbipõdemist surnud viiruse rakud. Ühtlasi pole Lõuna-Korea terviseametnikud enam mures nende pärast, kes on haiguse läbi põdenud, aga kel tuvastatakse pärast seda testiga koroonaviirus. Ühtlasi ei nõuta enam koroonaviiruse haiguse läbi põdenud patsientidelt hilisemat negatiivset koroonaproovi.

Uuringust tuli ühtlasi välja, et peaaegu kõigil 285 koroonapatsiendil olid organismis antikehad, mis annab tunnistust, et antikehad annavad kaitse viiruse vastu. Samas pole veel täielikult selge, kui palju antikehi on vaja, et uut haigestumist ära hoida. Maailma Terviseorganisatsioon WHO on praegu seisukohal, et haiguse läbipõdemine ei pruugi anda täielikku immuunsust.

Viimased uudised