Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Värske Hiinas läbi viidud uuring näitab, et koroonaviiruse antikehad kaovad organismist juba nii ruttu kui 6 nädalaga.

Teadusajakirjas Nature avaldatud uuringust tuleb välja, et koroonaviiruse antikehade tase kukub organismis järsult 2-3 kuud pärast haiguse läbipõdemist. Uuringus võeti vaatluse alla 37 koroonaviiruse haigusnähtudega patsienti ja 37 ilma haigusnähtudeta patsienti, vahendab Daily Mail.

Kuigi uuring oli väike, tõstatab see küsimusi uue koroonaviiruse vastu saadava immuunsuse osas. Uuring seab kahtluse alla nn immuniseerimispassi vajaduse ja toetab meetmeid nagu sotsiaalne distantseerumine ning riskigruppide kaitse, väidavad uuringu läbi viinud Chongqingi meditsiiniülikooli teadlased.

Uuringust tuli välja, et nii haigusnähtudega kui ilma nendeta koroonapatsientide antikehade tase langes paari kuuga 70 protsendi võrra. Varem lootsid teadlased, et uue koroonaviiruse SARS-CoV-2 antikehad püsivad organismis vähemalt ühe aasta nagu see oli koroona sugulaste SARS-i ja MERS-i puhul. Kahjuks värske uuring seda ei näidanud.

Uuringust tuleb välja, et isikud, kes said koroona märtsikuus, võivad nüüd uuesti nakatuda. Samas ei välista teadlased, et organismis on rakke, mis mäletavad koroonaviirust ja seetõttu aitavad leevendada uue nakatumise puhul haiguse nähtusid.

Viimased uudised