Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Organismi vastupanuvõimet koroonahaigusele mõjutavad inimese kõhus olevad bakterid, selgib värskest Lõuna-Korea teadlaste poolt läbi viidud uuringust.

Igal inimesel on seedesüsteemis unikaalne bakterite kogum ja see mõjutab immuunsust. Enne seda olid Hong Kongi Hiina ülikooli teadlased teinud kindlaks, et koroona käes vaevlevatel inimestel oli veidi erinev seedesüsteemi mikrofloora, vahendab Daily Mail.

Lõuna-Korea teadlased tegid kindlaks, et inimestel, kellel oli probleeme seedimisega, need põdesid raskemalt ka koroonat. See tuleb asjaolust, et nn kasulike soolebakterite vähesus võimaldab paljuneda soolestikus viirustel.

Seedesüsteemi korrastamiseks on vaja tarbida mitmekülgset toitu. Koroonat raskelt põdenud patsientidel oli seedesüsteemis vähe baktereid Faecalibacterium prausnitzii ja Bifidobacterium bifidum. Samuti oli neil palju baktereid Ruminococcus gnavus, Ruminococcus torques, Bacteroides dorei ja Bacteroides vulgatus. Kõik need bakterid mõjutavad inimese immuunsüsteemi. Kolm viimast bakterit tekitavad seedesüsteemis põletikke.

Värske uuring on avaldatud teadusajakirjas Gut.

Kommentaarid

Viimased uudised