Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Enamusel ehk 95 protsendil koroonaviiruse läbi põdenud inimestest tekivad organismis antikehad 3 nädala jooksul, selgub värskest Hiina uuringust.

Hiina teadlased uurisid 285 koroonaviiruse patsiendi verd. Pärast esimest nädalat tekkisid antikehad 40 protsendil patsientidel ja 95 protsendil olid need pärast teist haigusnädalat, vahendab Daily Mail.

Uuringust selgus, et kolme nädala jooksul tekkisid koroonapatsientidel pikaajalised antikehad. Praegu pole teada, kui kaua need antikehad uue nakatumise eest kaitsevad, aga uuring näitab, et kõik nakatunud omandasid mingil kujul immuunsuse.

Uuring viidi läbi Hiinas Chongqingi meditsiiniülikoolis. See on esimene uuring, mis näitab antikehade olemasolu koroonapatsientidel. Seni polnud teada, kui paljudel patsientidel tekivad viiruse vastu antikehad.

Antikehad on immuunrakud, mis tekivad peale organismi kokku puutumist haigusetekitajaga. Antikehi pole neil, kes pole haigusetekitajaga kokku puutunud. Antikehad on olulised nn karjaimmuunsuse tekkeks viiruse vastu. Samuti on antikehi kasutatud koroonapatsientide ravimiseks.

Viimased uudised