Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teadlased murravad pead, miks on koroona Delta variant selline, mis murrab läbi nii piirangutest kui vaktsiinidest. Nüüd on välja selgitatud, et Delta variandiga on patsientide organismis 300 korda rohkem viirust kui algse tüvega.

Viiruse kogus on Delta variandi puhul kõige suurem, kui patsiendil ilmnevad haigusnähud, selgub Lõuna-Koreas läbi viidud uuringust. Viiruse kogus langeb 10 päeva pärast haigestumist, vahendab Daily Mail.

Teadlaste väitel ei tähenda see siiski seda, et Delta variant on 300 korda nakkavam kui algne Wuhani tüvi. See on umbes 1,6 korda nakkavam kui Alfa (Briti) variant ja 2 korda nakkavam kui algne Wuhani variant.

Suurem viiruse kogus organismis suurendab tõenäosust, et isik seda teistele edasi levitab. Praeguseks on Delta ehk India variant muutunud domineerivaks koroona variandiks terves maailmas.

Korea uuringus võrreldi 1848 Delta variandiga nakatunud patsiendi andmeid 22 106 patsiendi andmetega, kes olid nakatunud mõne muu variandiga.

Teadlased ühtlasi leidsid, et Delta variandi puhul on viiruse koguse langus organismis kõige suurem, kui organism hakkab viirusega võitlema.

Korea haiguste kontrollikeskus soovitab värske uuringu valguses inimestel lasta end kohe testida, kui ilmnevad haiguse tunnused. Ajal, kui ilmnevad haigustunnused, on inimesed kõige nakkavamad.

Eelmisel nädalal avaldatud Hiina uuringust selgub, et Delta variandi puhul on organismis koguni 1000 korda kõrgem viiruse kogus kui algse variandi puhul. Delta variant on läbi tunginud Aasia riikides kehtestatud kaitsebarjääridest ning levib nüüd Aasias kulutulena. Aasia riikides on vaktsineeritud suhteliselt vähe inimesi, kuna seal on rohkem loodetud null-koroona poliitika peale.

Viimased uudised