Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

prima vista

Mais toimuva XIV Tartu kirjandusfestivali Prima Vista partnerasulaks valiti Värska alevik, kus 9. mail leiavad aset festivaliga seotud sündmused.

Festivali tänavune juhtmõte on „Seitsme maa ja mere taga” ning selle patrooniks on Võrumaal elav kirjanik Lauri Sommer. Partnerasulaks valitud Värskas toimuvad 9. mail raamatukogu-lasteaia majas, kultuurikeskuses ja vabas õhus mitmed kohtumised kirjanikega, vahendas Värska raamatukogu juhataja Eha Kütt.

Lastega tuleb kohtuma Triinu Laan, kes pälvis raamatuga „Vana katkine kass” 2016. aastal Aasta Rosina auhinna ja kuulus lastekirjanduse aastapreemia nominentide hulka.

Kultuurikeskuses esinevad alates keskpäevast Lauri Sommer, Kristiina Ehin ja Jan Rahman. Lauri Sommer ja arhailise meestelaulu kvartett Ütsiotsõ (Urmas Kalla, Andreas Kalkun, Kaspar Kolk, Lauri Sommer) esitavad erinevate Lõuna-Eesti paikkondade laule ja kõnelevad laulu ja luule seostest.

Kristiina Ehin loeb luuletusi uuest luulekogust „Kohtumised”, Jan Rahman esitab oma laule ja luuletusi.

Pärastlõunase kirjandusretke käigus tutvutakse kirjanduslike paikadega Värskas ja aleviku lähiümbruses. Retke juhib Seto Instituudi juht Ahto Raudoja ja selle käigus külastatakse luuletajate Paul Haavaoksa ja Elise Rosalie Auna elukohti ning proosakirjanike Leida Kibuvitsa, Peeter Lindsaare ja Lauri Sommeri loomingus kajastatud paiku.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised