Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Värska lugemisvõistluse noorimad lugejad auhindadega. Foto: Eha Kütt

Värskas tänavu juunist septembrini korraldatud neljandal suvisel lugemisvõistlusel osales rekordiline arv lapsi – 80. Loetud raamatute arv kasvas eelmiste aastaga võrreldes oluliselt, kokku loeti 684 raamatut.

Täna  toimus Värska Raamatukogus  suvise lugemisvõistluse kokkuvõtete tegemine ja auhindade loosimine. Tänuüritusele said kutse kõik võistlusel osalenud lapsed.

Vihmane ja külm suvi ja lugemisvõistlus meelitasid lapsi tavapärasest rohkem raamatute juurde. Hea meel on tõdeda, et sel aastal osales võistlusel  mullustest aastatest rohkem Värskas suve veetvaid lapsi, edastas Värska raamatukogu juhataja Eha Kütt.

Noorimad lugejad eelistasid lugeda jutte loomadest, koolilaste lemmikuteks osutusid päevikuvormis jutustused ja põnevad detektiivilood. Iga vanuserühma tublimad said valida preemiaks endale meelepärase raamatu. Ülejäänud auhinnad leidsid traditsiooniliselt omaniku loosimise teel. Suurem võidulootus oli neil lastel, kes suvel rohkem lugesid. Lapsed, kes joonistasid oma lemmikraamatust, said samuti tunnustuse osaliseks. Näituse pilte saab näha raamatukogus.

Sel aastal olid usinamad lugejad Bruno ja Brigitte Hunt ning Richard Land, kes lugesid võistluse perioodil üle 40 raamatu. Bruno on veel lasteaialaps, Brigitte ja Richard õpivad Värska Gümnaasiumi viiendas klassis.

Kõiki võistlusest osavõtjaid peeti meeles raamatukogu kiituskirja ja maiustustega. Üritust toetas Värska Vallavalitsus.

Viimased uudised