Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval, 21. oktoobril kell 19 esietendub Vanemuise suures majas Siret Campbelli tulevikuromanss „Beatrice”, mille on lavastanud Ain Mäeots.

„Beatrice” on vaatemänguline ja filmilik armastuslugu, mille tegevus leiab aset mõnekümne aasta pärast. Loo tegelased on tavalised noored inimesed, kes armuvad, loovad pere ja püüavad oma ainukest elu elada võimalikult hästi ja õnnelikult. Ootamatu sündmus paiskab nende õnneliku elu segi, ent tulevikumaailmas leidub ka sellele olukorrale lahendus.

Lavastus tegeleb mitmete tulevikuelu küsimustega. Kui tehnoloogiline areng jätkub samas või veelgi kiiremas tempos, siis millisest maailmast me end peatselt leiame? Kuidas muutuvad uutes oludes meie olemus, unistused ja vajadused? Mida tähendab „igavene armastus” ajal, kui tehnoloogia lubab inimesel olla jumal?

Lavastuse „Beatrice” videokunstnik ja visuaal-elektrooniliste lahenduste autor on Emer Värk, lavastuse kunstnikutöö on teinud Maarja Meeru, originaalmuusika ja helikujunduse autor Ardo Ran Varres, valguskunstnik Meelis Lusmägi, liikumisjuht Britt Kõrsmaa.

Osades Priit Strandberg, Kärt Tammjärv, Marian Heinat, Veiko Porkanen, Linda Kolde, Liina Tennosaar, Karol Kuntsel, Silver Kaljula (Must Kast) ja Nora Ann Lunge või Eliise Mustkivi.

Esietendusele eelneb Siret Campbelli näidendiraamatu „Beatrice” esitlus, millega tähistab Vanemuise teater näidendikuud. Esitlusel teeb näidendi teemal ettekande kirjandusteadlane ja -kriitik Jaak Tomberg. Sellele järgneb vestlus autoriga, mida juhatab Mihkel Seeder. Raamatuesitlust modereerib teatri dramaturg Sven Karja.

Esitlus toimub Vanemuise teatri proovisaalis kl 17.00. Palume külalistel koguneda aegsasti Vanemuise suure maja infolauas aadressil Vanemuise 6 (sissepääs Vanemuise tänavalt kontserdimajast vasakut kätt), kuna proovisaali liigutakse läbi teatrimaja üheskoos. Esitlusele on oodatud kõik huvilised.

Viimased uudised