Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

roosi nimi

Tartu Toomkiriku varemeis juulis esmakordselt Eesti lavale jõudev Umberto Eco romaan „Roosi nimi” ühendab endas põnevusloo, sissevaate keskaja kultuuri ja maailma ning semiootilise ristsõnamõistatuse.

1327. aastal saabub frantsiskaani munk koos noore noviitsiga Itaalia Alpides asuvasse benediktlaste kloostrisse, kus tuleb lahendada ühe munga kummaline surmajuhtum. Hakkab arenema kuritegude ahel, mille niidid viivad kloostri raamatukokku.

Lavastaja Tanel Jonas: „2016. aastal valis „Oxford Dictionaries” ingliskeelse väljendi post truth” aasta sõnaks. See tähendab, et me elame maailmas, kus tõde on minetanud oma tähtsuse, muutunud millekski vanaks, tolmunuks ja ebaoluliseks.

„Mina olen alati arvanud, et iha tõe järele on üheks põhiliseks käivitavaks jõuks,” rääkis lavastaja Tanel Jonas. „Kui tõde on nüüd miski, mis on möödas, siis kas me peame leidma endale uue käivitusmehhanismi? Või uue tõe? See lavastus räägib otsimisest. Ja leidmisest. Ja sellest, et otsides üht, võid leida hoopis midagi muud.”

„Roosi nime” lavastaja ja instseneerija on Tanel Jonas, kunstnik Kristjan Suits, muusikaline kujundaja Priit Strandberg.

Suvelavastuses mängivad Andres Mähar, Karl Laumets, Jaan Rekkor, Karmo Nigula (Eesti Draamateater), Priit Strandberg, Riho Kütsar, Veiko Porkanen, Linda Kolde, Jaanus Tepomees, Leino Rei, Ardo Ran Varres, Raivo Adlas jt.

„Roosi nime” mängitakse juulis 10 etendust. Esietendus on 13. juulil.

Lõunaeestlane

Viimased uudised