Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esmakordsel 13.-14. augustil Vana-Antsla mõisas toimuval KontrastiKunsti festivalil pannakse alus Aksel Kersna ja Karl Sibula nimelise Antsla valla Noorte Arengufondi loomisele.

Fondi eesmärgiks on toetada Antsla valla noori kunsti-, muusika-, spordi ja teistes kultuurivaldkondades, et kohalike noorte anne ja areng ei jääks seisma materiaalsete võimaluste taha. Fondi algatajateks on Antsla vallavalitsus ja Kultuuripartnerluse Sihtasutus

„Meie esimeseks toetusabiks on päris oma lõõtsapilli soetamine noorele lootustandvale muusikule Sten-Kaimar Abel’ile,“ lausus Antsla valla kultuurinõunik Merle Tombak. „Asja teeb veelgi huvitavamaks seik, et antud pill valmib meie kodukandi oma pillimeistri Alar Vuks’i käe all nii, et kõik on päris ja oma valla asi.“

Fondi pikemaks eesmärgiks on koondada avaliku- ja erasektori annetused ühtseks toetusbaasiks, kust andekad noored saaksid edaspidi küsida abi oma õpingute- ja meistrikskasvamise tee jätkamisel. „See oleks hea näide kultuuri ühendavast jõust, kus vald ja ettevõtjad saavad teha koostööd sõna otseses mõttes tuleviku nimel. Noored on ju meie tulevik,“ lisas Tombak.

Fond on loodud Kultuuripartnerluse SA tiiva alla, et kaasata laiemat kompetentsi toetusotsuste tegemisel ning tuua läbi laiema kommunikatsiooni tagasi ka suurde ilma läinud Antsla valla inimeste abikäsi.

Kultuuripartnerluse Sihtasutus loodi möödunud aasta kevadel ja selle eesmärgiks on võimaluste otsimine ja keskkonna kujundamine erakapitali täiendavaks kaasamiseks kultuuri rahastamisel avalikes huvides. 2020. aastal kaasas sihtasutus ligi 90 tuhat eurot, millest suurem osa maksti kriisi ajal välja toetuste ja honoraridena.

Aksel Kersna oli Antsla Gümnaasiumi direktor ja legendaarne spordientusiast ning ajakirjanik Vahur Kersna isa. Karl Sibul oli Antsla Muusikakooli asutaja ning kapelli- ja puhkpillimuusika edendaja Antsla piirkonnas.

Viimased uudised