Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Saades innustust protestiaktsioonist „Maksud sõidavad” korraldab Valka linn 23. juunil eestlastele suunatud suure jaanipeo. Valka laululaval tasuta kontserdil esinevad tuntud Eesti artistid ning vabaõhupeo õllehinnaks lubatakse Eesti pudeliõlle poehinda 1,5 eurot.

Koostööd on kavas teha aktsiooni „Maksud sõidavad” korraldajatega ning peole oodatakse mitut tuhandet eestlast. Üritus on tasuta.

Valka linna kodulehel oleva info kohaselt on tegemist esimese sellelaadse üritusega, kus tähistatakse jaanipidu, lätipäraselt Līgo’t koos.

Üritus algab 23. juunil kell 9-15 toimuva Eesti-Läti jaanilaadaga ning kell 22 õhtul algab suur kontsert „Tähistame jaane koos”. Kontserdil esinevad nii Eesti kui Läti staarid Gints Ruskalns, Ivars Cinkuss, Lorija Vuda Zinkusa, Samanta Tina, Janis Buķelis, Žoržs Siksna, Viktors Laphenoks, Birgit, Getter Jaani ning noor andekas solist Artūrs Biķernieks. Lisaks lubatakse üllatusi. Üritust juhivad Vita Balčunaite and Margus Abel.

Valka linnapea Vents Armands Krauklis ütles üritust kommenteerides, et Eestil ja Lätil on ühine minevik ning eestlased on teinud palju Läti heaks, seetõttu on loomulik, et lätlased korraldavad eestlastele suure peo.

Krauklis lisas, et samal päeval tähistab Eesti võidupüha, Võnnu (Cesise) lahingu aastapäeva, samal päeval tähistatakse Lätis Lāčplēšise päeva. Idee leidid poolehoidu Valga linnas, seetõttu esinevad kontserdil nii Eesti kui Läti staarid.

Tänu ettevõtjate toetusele on üritus tasuta. Krauklis avaldas lootust, et kohale tullakse nii Eesti kui Läti kaugematestki nurkadest.

Pärast kontserti toimub jooksuvõistlus, mille start antakse päiksetõtusul ning välja on pandud auhinnad.

24. juunil kannab kontserti üle ka Läti LNT TV.

Ürituse korraldab SIA “PRODUCENTS” koostöös Valka linnavalitsusega. Ürituse suursponsor on Alko 1000. Toetavad SIA Woltec, Läti Raadio 2, LNT, SIA McĀbols, SIA 29one ja Mego SIA.

„Selle sündmuse peakorraldaja on eelkõige Valka linn, seega võib öelda, et lätlased korraldavad eestlastele jaanitule,” rääkis Postimehele peo Eesti-poolne korraldaja Ranno Teder. „Õlle hind on seejuures lubatud viia väliürituse kohta üliodavaks, pooleteise euro peale.”

Täiendus:

aktsiooni „Maksud Sõidavad” korraldustiim andis teada, et ei ole kuidagi seotud artiklis kirjeldatud üritusega ja pole ka saanud ühtegi ettepanekut koostööks. „Isegi, kui me saaksime sellise ettepaneku, siis ei teeks me antud üritusega koostööd, kuna tegemist on selgelt alkoholi tarbimisele ja propageerimisele suunatud üritusega, mis ei ole kaugeltki mitte meie fookus,” edastas „Maksud sõidavad” korraldustiim, „Samuti oleme suuresti hõivatud uue protestiaktsiooni korraldamisega 20.08.2018, mille kohta anname lisainfot lähiajal.”

Viimased uudised