Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaaldemokraatlik erakond ning Isamaa ja Res Publica Liit teatasid esmaspäeval, et mõlema erakonna esindajad ei osale koalitsiooni eestseisuse istungil, võttes endale aega arutamaks valitsusliidu püsimist.

„Olukorras, kus Reformierakond on viimastel päevadel teinud juba konkreetse koalitsiooni pakkumise Keskerakonnale, on usaldus koalitsioonis saanud tugeva löögi. Seepärast oleme kokku kutsunud oma erakonna eestseisuse, et tekkinud poliitilist olukorda arutada ning ei pea vajalikuks koalitsiooni eestseisusel koguneda,” teatas IRLi fraktsiooni esimees Priit Sibul.

„Tahame tekkinud olukorda arutada oma erakonna eestseisuses täna õhtul ning peale seda anname põhjalikumaid vastuseid valitsusliidu tervise ja tuleviku osas,” lisas Sibul.

Sarnase avalduse tegi ka SDE fraktsiooni esimees Andres Anvelt: „Viimastel päevadel on Reformierakond teinud laial rindel Keskerakonnale ettepanekuid uue valitsuse moodustamiseks. Ajendiks on olnud riigiettevõtete nõukogude küsimus, ent mõistagi on see kõigest ettekääne. Eestseisus on töökoosolek, kus fraktsioonide vahel arutatakse riigikogu hääletusi ja valitsuse päevakorda. Arvestades kujunenud olukorda, oleks tehnilise arutelu pidamine täiesti kohatu.”

Anvelt lisas, et SDE juhatus koguneb esmaspäeval kell 17 arutama poliitilist olukorda.

„Koalitsioonipartnerite väljaütlemised, et nemad ei soovi valitsuskriisi tekitamist, on õõnsad. Kui ühtpidi kinnitatakse, et soovitakse koos edasi minna, siis sisulise arutelu asemel käib populistlik meediarünnak,” ütles esmaspäeva hommikul Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

Lõunaeestlane

Viimased uudised