Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus kinnitas neljapäeval liiklusseaduse eelnõu, mis võimaldaks liikluses sõita ka ülevaatusel läbi põrunud sõiduautoga, kui sellel esinenud vead pole liiga suured.

Eelnõuga võimaldatakse sõidukit, millel esineb tehnoülevaatusel väiksemaid puudusi, kasutada veel 30-60 päeva tingimusel, et sõidukil ei esine ohtlikke puudusi ning sellega ei tehta kommertsvedusid.

Kui praegu kehtiva seaduse kohaselt tohib tehnoülevaatust mitteläbinud sõidukiga sõita vaid remondi- või parkimiskohta või ülevaatuspunkti, siis muudatuse tulemusel antakse sõiduki remontimiseks aega kuni kaks kuud ning tavapäraseid sõite võib samal ajal jätkata.

See lubab sõiduki kasutajatel leida sobiv remonditöökoda või tellida vajalikke varuosi ilma, et oleks vaja väiksemate puuduste korral koheselt sõiduki igapäevasest kasutamisest loobuda. Samuti võimaldatakse sõiduki kasutajal, kelle sõiduk on suunatud erakorralisele ülevaatusele, kasutada sõidukit liikluses kuni 30 päeva, kuid seda vaid juhul, kui sõiduk on liiklemiseks ohutu.

Teise suurema muudatusena loobutakse eelnõuga tehnonõuetele vastavuse kontrollist väikesaartel, kuid liikluses osalev sõiduk peab jätkuvalt olema tehniliselt korras.

Lõunaeestlane

Viimased uudised