Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

raudtee

Valitsus kiitis neljapäeval heaks Eesti, Leedu ja Läti valitsuse vahelise Rail Balticu (RB) raudteeühenduse arendamise kokkuleppe ratifitseerimise seaduse eelnõu ning saadab selle riigikogule.

„Rail Baltic on üks lähiaastate suurimaid investeeringuid nii Eesti inimeste reisimisvõimaluste parandamisse kui ettevõtluse, turismi ja kaubavahetuse edendamisse ning sellest tulenev sotsiaalmajanduslik kasu kaalub kaugelt üle siseriiklikud investeeringud,” teatas peaminister Jüri Ratas.

„Trass tagab liikumiskiiruse kuni 240 km/h ning annab võimaluse mugavalt ja kiirelt reisida Lätti ja Leetu ning sealt edasi Kesk-Euroopasse. See on strateegiliselt regiooni kõige olulisem töös olev projekt, mis viib Eesti, Läti ja Leedu koostöö uuele tasandile ning ühendab Balti riigid veelgi tugevamalt Euroopaga,” lisas Ratas.

Kokkulepe fikseerib õiguslikult siduva dokumendina riikide kohustused, määrab kindlaks RB üldised tehnilised parameetrid, marsruudi ja rajamise tähtaja.

213 km pikkuse RB Eesti trassiosa ja seotud infrastruktuuri rajamine toob Eesti majandusse kuni aastani 2025 juurde enam kui ühe miljardi euro, sh riigieelarvesse üle 50 miljoni euro. Eelduseks on Eesti omafinantseering RB rajamiseks eeldatava suurusjärguga ca 268 miljonit eurot – ülejäänu tuleb Euroopa ühendamise rahastu toetusest, mille kasutamise tähtaeg on 2020. aasta lõpp.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised