Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus andis peaminister Jüri Ratasele neljapäeval volituse allkirjastada Eesti Vabariigi nimel kolme Balti riigi kokkulepe Rail Balticu ehitamise kohta.

Seniste kokkulepetega võrreldes see Eestile uusi kohustusi juurde ei too, küll aga annab kindluse, et projekt ei jää venima, teatas valitsuse pressiteenistus.

„Rail Baltic on Eesti riigi jaoks väga oluline investeering, mis ühelt poolt toetab meie ettevõtlust, turismi ja transpordisektori arengut ning teisalt ühendab meid tugevalt Kesk-Euroopaga,” ütles peaminister Jüri Ratas.

„Mitmete aastate jooksul tehtud analüüsid ja eeluuringud annavad meile kindluse, et Eesti saab endale uue, kiire, energiasäästliku, keskkonnasõbraliku ja ohutu transpordiliini, mis on kasulik projekt Eestile ning kogu Euroopale,” lisas valitsusjuht.

Kõik ei saagi olla ühte meelt

Ratas möönis, et Rail Baltic on tekitanud ühiskonnas erinevaid emotsioone ja arvamusi, kuid paratamatult ei saa kõik inimesed ja spetsialistid jõuda ühisele arvamusele.

„Nüüd on Eestil, Lätil ja Leedul aeg sõlmida riikidevaheline kokkulepe, milles paneme paika raudteeühenduse arendamise põhimõtted, nagu marsruudi, tähtajad, tehnilised küsimused, rahastamistingimused ja omandiküsimused,” lisas Ratas.

Kokkulepe, mille peaminister tänase valitsuse volituse põhjal järgmisel teisipäeval Tallinnas allkirjastab, kajastab varasemalt Balti riikide valitsusjuhtide või transpordivaldkonna ministrite ühisdeklaratsioonides või -avaldustes kokku lepitut. Samuti ühisettevõtte RB Rail AS ja kolme Balti riigi ning Euroopa Komisjoni vahel sõlmitud Rail Balticu rahastuslepingutes sätestatut.

Kokkuleppele kirjutavad alla kolme riigi peaministrid ning see ratifitseeritakse Balti riikide parlamentides. Sellega on tagatud kokkuleppe kehtivus ka võimalike valitsuste vahetuste korral.

Lõunaeestlane

Viimased uudised