Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsuse, ametiühingute ja tööandjate esindajate kohtumisel olid kõne all majanduse elavdamise meetmed ning kaubandussektori tööaja korraldus.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on sotsiaalpartnerite kaasamine majanduse elavdamise meetmete arutelusse väga vajalik. „Tänan ka kõiki partnereid koostöö eest koroonaviiruse leviku piiramiseks vajalike meetmete rakendamisel,“ ütles peaminister.

Sotsiaalpartnerid tunnustasid valitsust töötasu hüvitise meetme eest. Kõik osapooled olid ka ühel meelel, et praeguses olukorras on muutunud eriti oluliseks panustamine teadus- ja arendustegevusse. Muuhulgas on sotsiaalpartnerid teinud ettepaneku ajutise töötamise ehk tööampsude lubamise inimestele, kes on töötud ning saaksid seeläbi teatud ulatuses töötamist jätkata.

Tööandjate keskliit on algatanud ka läbirääkimised Ametiühingute keskliiduga, et kokku leppida töölepingu regulatsiooni muudatused kaubandussektorile. Ettepaneku alusel võimaldataks kaubandussektoris osalise tööajaga töötajatega sõlmida leping, kus töökoormus on kokku lepitud vahemikuna ning tingimusel, et see kohalduks ettevõttes vaid teatud protsendile töötajaskonnast.

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et kui osapooled omavahel kokku lepivad, on ministeerium valmis alustama töölepinguseaduse muutmiseks vajaliku eelnõu koostamist. „Muudatust võiks esialgu ajutise meetmena katsetada kaubandus- ja teenindussektoris ning kui see ennast õigustab, on võimalik arutada selle laiendamist ka teistele sektoritele,“ sõnas Kiik.

Järgmine valitsuse, ametiühingute ja tööandjate kolmepoolne kohtumine toimub septembris.

Viimased uudised