Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Välisminister Margus Tsahkna hoiatas Eesti inimesi, et need ei allkirjastaks Venemaale minnes seal kavandatavat lojaalsuslepet, kuna sellel võivad olla tõsised tagajärjed pärast ka Eestis.

„Kui nüüd vaadata seda (Venemaa – toim.) initsiatiivi, siis seal nõutakse truudusevannet oma ajalookäsitlusele, oma maailmakäsitlusele, põhimõtteliselt ka truudusevannet sellele agressioonile, mida täna läbi viiakse. Ja ma kindlasti ei soovita ühelgi Eesti inimesel sellele alla kirjutada, sest et ühel hetkel on olemas kuskil üks dokument, kus inimene on nõustunud selle kõigega, mida Venemaa täna läbi viib – rahvusvahelise õiguse rikkumist, genotsiidi, laste küüditamist, agressiooni. Ja kui keegi on sellele oma allkirja andnud, et ta tõesti seda kõike toetab, siis ta on tegelikult isik, kes toetab agressiooni ja sellel võivad olla väga tõsised tagajärjed,” ütles Tsahkna neljapäeval vastuseks ERR-i küsimusele kas sellise dokumendi allkirjastamisel võivad olla tagajärjed ka Eestis.

Toimetuselt:

Huvitav kas lōviküpsiseid söönud Tsahkna hoiatus kehtib kōigile, vōi erandiga, et vōimurite pereärid vōivad olla lojaalsed Vene riigile.

Viimased uudised