Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA valimistulemuse võib lühidalt kokku võtta kahe sõnaga: „Maskikandjate võit!” Peamine etteheide ametisolevale presidendile oli see, et ta ei tahtnud kehtestada karme piiranguid ja kanda maski.

USA telekanalid avaldasid päevast päeva südantlõhestavaid ülevaateid selle kohta, kui palju on USA-s koroonaga nakatunuid ja kui palju inimesi on koroona tagajärjel surnud. Süüdistati presidenti, kes ei tahtnud kehtestada karme piiranguid ja maskikandmise kohustust. USA-d kujutati mustades toonides, kuigi USA olukord oli palju parem kui mitmetes teistes riikides, kus on kehtestatud karmid piirangud ja maskikandmise kohustus.

Maski-teema on lihtne asi, mida inimestele ette sööta ja see töötas. Teatavasti oli USA meedia Trumpi vastu juba eelmiste valimiste ajal, aga kõigele vaatamata sai Trumpist president. Seda suurem oli meedia huvi Trump ametist maha võtta. USA meediale ei sobinud see, et Trump kasutas info edastamiseks sotsiaalmeediat ja kirus nö peavoolumeediat. Varem ajaloos on alati meedia olnud see, kes presidendi ametisse paneb, või vähemalt armastasid meedia esindajad nii mõelda. Trump oli esimene, kes meediale koha kätte näitas ja see tekitas viha.

USA on terve Läänemaailma liider ja mõjutab poliitikaid paljudes riikides, kaasa arvatud Eestis. On selge, et nüüd tulevad karmid piirangud ja maskid kasutusele nii USA-s kui mujal maailmas. Vabadused kaovad ja inimesed hakkavad tantsima valitsuste taktikepi järgi, nagu see juba toimus ja toimub Hiinas või Põhja-Koreas.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised