Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100. sünniaasta puhul heiskavad veebruarikuu hommikutel Pika Hermanni torni lipu noorkotkad ja kodutütred kõikidest Eesti maakondadest. Täna kell 08:08 heiskasid lipu Kaisa Kerge Kodutütarde Valgamaa ringkonnast ja Mikk Metsar Noorte Kotkaste Valgamaa malevast.

Kaisa Kerge õpib Lähte Ühisgümnaasiumi 11. klassis ja ta on Kodutütarde liige olnud viis aastat.

Kaisa on alati silma paistnud oma lõbusa oleku ja kaasahaarava ettevõtmisega. Ta on Valgamaa ringkonda esindanud juba mitmeid aastaid vabariiklikul tasandil ja saanud auhinnalisi kohti. Ta on Kodutütarde organisatsiooni esindanud ka välisriikides väga edukalt. Kaisa on alati valmis aitama ürituste läbiviimisel ning annab edasi enda teadmisi väiksematele kodutütardele.

Kaisa valiti Valgamaa 2017 Aasta Kodutütreks.

Mikk Metsar õpib Valga Põhikool 9. klassis ja ta on Noorte Kotkaste liige olnud kaheksa aastat.

Mikk on aktiivne ja ettevõtlik noormees. Ta osaleb aktiivselt noorkotkaste tegevustes ning korraldab ka ise noorematele rühmalaagreid. Kirjutab erinevaid projekte noorteürituste läbiviimiseks. Oma sõbraliku oleku ning enesekindlusega on ta eeskujuks paljudele Valgamaa noortele.

Mikk pälvis Valgamaa 2017 Aasta Noorkotka tiitli.

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili kinnitas, et Pika Hermanni lipu heiskamine Eesti sünnipäevakuul on noorkotkastele ja kodutütardele suur au ja tunnustus. „Samuti on see hea näide sellest, kuidas riik hoolib oma noortest ehk oma tulevikust,” ütles kindral.

Kaitseliidu noorteorganisatsioonid korraldasid lipuheiskajate leidmiseks konkursi kõigis maakondades üle Eesti. „Võime olla kindlad, et veebruaris lähevad riigi esimest lippu heiskama  meie parimate noorkotkaste ja kodutütarde esindajad,” lisas Kiili.

Viimased uudised