Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Paul Poderat

Eile pühapäeval 2. juunil peeti suvituslinnas Tõrvas Valgamaa laulu- ja tantsupidu, mis tõi kokku enam kui 1000 lauljat, tantsijat ja rahvamuusikut. Suurejooneline kontsertetendus, mis esmakordselt toimus uues looduskaunis asukohas, kandis pealkirja „Kandes pärandit”. 

Kontsertetendusel oli põimitud laulud ja tantsud – nii saatsid tantsijaid koorilauljad, puhkpilliorkestrid ja saatebänd. Peo juhatas sisse ja lõpetas maailma suurim trumm, mida varasemalt nähtud vabaõhuetendusel Tõrva Loits. Solistidena astusid üles Anu ja Triinu Taul ning päeva juhtis Tõrvast pärit näitleja Hardo Adamson.

Peol osales kokku 70 kollektiivi üle kogu Valgamaa. Esinesid 601 tantsijat 45 kollektiivist ning 367 lauljat 20 kollektiivist. Kohal olid Tõrva muusikakooli puhkpilliorkester ja Pühajärve-Rõngu puhkpilliorkester kokku 35 pillimängijaga. Samuti esinesid kolm rahvamuusikaansamblit: Jauram, Kirime ja Pillipuu, kokku 17 pillimängijaga. Peo lavastusmeeskonda kuulusid Maie Kala, Ulvi Riitsalu, Thea Leitmaa, Anne Jaakson ja Valdeko Kalamees.

Peo viimaseks lauluks valitud Priit Pajusaare muusika ja Aapo Ilvese sõnadel põhinev „Kodulaul” tõi väljakule kõik tantsijad ning nagu tellitult laulusõnade ajal „sadagu taevast tuld või siis tõrva” saatel sai alguse kõuekõmin ja paduvihm. See loomulikult enam tantsijaid ja lauljaid ei heidutanud ning pidu sai võimsa lõpu.

Viimased uudised