Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valga kultuuri- ja huvialakeskuses toimub 8. novembril kell 18.30. traditsiooniline austamisgala abielupaaridele, kellel täitus või täitub tänavu 25, 50 või enam abieluaastat.

Üritus kannab nime „Kaunimad aastad“ ja austamisgala eesmärgiks on tunnustada ja väärtustada abielu ning peretraditsioone. „Selle traditsioonilise üritusega teeme kummarduse neile, kes on pikkade aastate möödudes hoidnud abieluväärtust,” ütles perekonnaseisuametnik Anne Puller, „Pikki aastaid kestnud abielu annab eluteele kaasa pagasi, mida kõigile jagada. Olla eeskujuks lastele, lastelastele ja kogu ühiskonnale. Pereväärtusi ei tohi kunagi tahaplaanile jätta.“

Sama ürituse raames kuulutab maavanem välja ka Valgamaa aasta isa 2017.

Traditsiooniliselt saabuvad abielupaarid saali pulmamarsi saatel. Osalejad saavad endale üritusest väikese meene foto näol. Pakutakse muusikalist naudingut, vahuveini ja torti.

Korraldajad paluvad abielupaaridel endast eelnevalt teada anda. „Maavalitsusel pole infot kõikide abielupaaride kohta, sest me ei tunne kogu Valgamaa elanikkonda. Seega on üritusel osalemise eeltingimuseks registreerumine. Piduliku vastuvõtu paremaks organiseerimiseks soovime teada osalejate nime ja infot selle kohta, kus ning millal abielu sõlmiti. Oleme tänulikud nii lastele kui lastelastele ja omavalitsustele, kui meid auväärsetest abielupaaridest teavitaksite,“ täpsustas Puller.

Abielupaarid peavad üritusel osalemiseks helistama telefonil 766 6105 (Anne Puller) või 766 6162 (Evi Koop). Samuti saab ennast registreerida e-maili teel: anne.puller@valga.maavalitsus.ee

Osalemiseks saab ennast kirja panna 31. oktoobrini.

Valga maavalitsus korraldab abielupaaride austamisgalat aastast 2013. Foto eelmise aasta austamisgalast.

Viimased uudised