Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Jaanikese Motokompleksi Facebook

Valga vallavolikogu ostustas 26. aprillil 2019 Õru Kultuurikeskuses toimunud istungil 19 poolthäälega omandada vallale Jaanikese motokompleksi. Tehingu hinnaks on määratud 240 000 eurot ning ostu järel teostatakse ideekorje kompleksi edasise saatuse otsustamiseks.

Jaanikese ostu eelnõud volikogus kaitsnud Ivar Undi sõnul on ideekorje läbiviimisel vajalik kaasata kõiki asjast huvitatud osapooli, et kujundada välja arvamus motokompleksi tuleviku küsimuses. Ka vallavanem Margus Lepik kinnitas, et eesmärgiks on võetud kaasata eksperte ja erinevaid motohuvilisi, et koguda ühiselt parimad mõtted ja lahendused. Motokompleksi ostu huvides kõnelesid istungil nii volikogu liige Lauri Drubinš kui Teresa Sale, kes mõlemad rõhutasid Jaanikese tähtsust kohaliku motospordi tuleviku kujundamisel.

Volikogu tegi eelnõud heaks kiites vallavalitsusele ülesandeks moodustada töörühm, kuhu kaasataks vallavolikogu liikmed ja huvigruppide esindajad ning koheselt asuda teostama avalikku ideekorjet, mille tulemusi esitletakse volikogule sügisel 2019. Seniajani võtab kompleksi haldamise enda peale SA Valga Sport.

Jaanikese kompleks rajati 1960. aastal ning oli sealt alates populaarne motospordi keskus. Viimased ligi viis aastat on kompleks suuresti kasutusest väljas seisnud, oodates uusi ideid, milline võiks olla Eesti-Läti piiri läheduses asuva looduslikult kauni keskuse parim rakendus.

Kommentaarid

Viimased uudised