Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Venemaal Peterburis 22. – 24. veebruarini toimunud rahvusvahelisel festivalil „Vene muinasjutt” osales Valga stuudio Joy, kes tõi koju kolm laureaaditiitlit.

Stuudio vokaalansambel Sаmsaara, mille koosseisus laulab ka Valga vallavolikogu esimees Külliki Siilak pälvis laureaaditiitlid nii rahvalaulu ja kui ka rahvafolkloori kategoorias. Ansambel esitas kaks laulu eesti keeles, ühe läti ja ühe vene keeles. Stuudio tantsugrupp Greis sai laureaadi tiitli rahvatantsu „Pesupäev” eest.

„Meiega oli osalemas Läti Vabariigist solist Gints Ristamecs, kes on tunnustatud artist oma laia häälediapasooni poolest ja esinenud juba mitmeid aastaid ka Valga publikule stuudio Joy kontsertide raames,” selgitas volikogu esimees Külliki Siilak. Kontserdid toimusid hotell-kontserdisaalis Sankt-Peterburg, mis asub Neeva jõe lisaharu ääres vaatega ajaloolisele Aurora laevale.

Kaks esimest päeva kuulas esinejaid žürii, kuhu kuulusid nii Peterburi tuntud muusikapedagoogid, kuid ka rahvusvaheliste konkursside „Steinway” võitja Jean-Nöel Dubois ja Pariisi konservatooriumi professor Vitali Romanov. Vaheaegadel toimusid õpitoad Iiri ja Havai tantsudest, esinemisoskuste omandamisest ja vokaaltehnikast.

Festivalil osales 31 kollektiivi 150 etteastega. Galakontsert ise toimus 24. veebruaril, kuhu valiti 18 etteastet, esinejatest parimad. Esinema valiti ka ansambel „Samsaara” kaasaegse rahvalauluga „Orjalaul”, mida esitas Gints Ristamecs.

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tervitas saal aplausiga ja saalisolijad tõusid püsti. „Oli väga soe, sõbralik ning tunnustav vastuvõtt. „Samsaara” puhul tõsteti esile häälte kokkusobivust ning esinemise emotsionaalsust. Oli väga oluline ja austav esindada meie linna ja riiki Eesti Vabariigi aastapäeval Vene suurlinnas Peterburis,” võttis volikogu esimees Külliki Siilak esinemisemotsioonid kokku.

Alates 2005. aastast toimuvat Peterburi estraadi- ja rahvaloomingu festivali “Vene muinasjutt” korraldab loominguline ühendus „Triumph” ja selle eesmärgiks on säilitada vene kultuuritraditsioone ja tugevdada sidemeid välisriikide muusikakollektiividega ning vahetada omavahel kogemusi.

Kommentaarid

Viimased uudised