Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valga kohtumajas hakati tippadvokaatide osalusel arutama, kas talunikul oli õigus nimetada toiduliidu juhti Sirje Potiseppa petiseks või mitte.

Läinud aasta oktoobris avaldas Lõunaeestlane Valgamaa taluniku Kaupo Kutsari arvamuse, et Eesti sinimustvalge lipumärk eksitab tarbijat ja Sirje Potisepp on sellega aastaid inimesi petnud. Potisepp kaebas Kutsari kohtusse, nõudes ebaõigete andmete ümberlükkamist ja kahju hüvitamist, vahendab ERR.

Toidukauba kvaliteeditähis – Eesti lipu märk – ajab Valgamaa taluniku Kaupo Kutsari meelest ostjad segadusse, sest sinimustvalge tagant eeldaks saada täielikult kodumaist toodet, kuid statuut lubab kasutada ka välismaist toorainet.

Potiseppa esindasid Valga kohtumajas toimunud istungil Allar Jõks ja Triin Toom. Nende sõnul on Potisepp alati selgitanud, mida toidukauba kvaliteeditähised tähendavad. Seega on alusetu väita, et ta oleks kedagi petnud.

Triin Toomi sõnul on vaidluse sisu selles, et millal võib inimest nimetada petiseks. „Konkreetselt lipumärgiga vaidlusel väga suurt puutumust pole, kuivõrd see, kas ja kuidas keegi lipumärki mõistab, selles vaidluses vaidlusalune teema pole,” ütles ta. „Küsimus on selles, kas meie klient on lipumärgi sisu piisavalt arusaadavalt selgitanud ja kas ta on püüdnud kedagi petta, väites, et lipumärk tähistab midagi sellist, mida see tegelikult ei tähista.”

Kohus lubab otsust juuni keskpaigaks.

Viimased uudised