Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valga linnavolikogu kinnitas reedel tänavuse 4,4 miljoni euro suuruse lisaeelarve, mis kulub teede ja tänavate remondiks ning linnaruumi parandamiseks.

„Enim raha, kokku peaaegu kaks miljonit eurot, suunatakse teede ja tänavate remondiks,” rääkis linnapea Kalev Härk. „Põhitänavatest rekonstrueeritakse Võru tänav Lõuna tänavast kuni Karula valla piirini, Tartu tänavale tehakse uus ülekate ning remonditakse Pikk ja Petseri tänava ristmik.”

Mustkatte alla planeeritakse viia Paju, Vahe, Narva, Siguri, Ploomi, Kevade, Muru, Talve tänav. Asfaldi freesimisest tekkiva puruga parandatakse Tambre linnaosa tänavate seisundit. Lisaks remonditakse või ehitatakse kõnniteid Vabaduse, Aia, Neulandi ja Puiestee tänaval.

Samuti planeeritakse tänavu jätkata tänavavalgustuse ehitamist, oluliste hoonete renoveerimist ja kesklinna väljaehitamist.

„Investeeringuteks hoonetesse suunatakse kokku 750 000 eurot, millest lõviosa läheb Valga Gümnaasiumi õpilaskodu loomisele J. Kuperjanovi 12 hoonesse ja Riia 5 hoone taastamiseks,” sõnas Härk.

Lisaeelarves on ette nähtud raha ka mahajäetud hoonete lammutamiseks, millega soovitakse aasta jooksul kõrvaldada linnapildist vähemalt kolm mahajäetud kortermaja.

Peale lisaeelarve vastuvõtmist kujuneb Valga linna 2017. aasta eelarve kogumahuks 17,5 miljonit eurot.

Lõunaeestlane

Viimased uudised